Кликнете на Enter за пребарување или ESC за затворање
Автобус и тренер

КОНФИГУРАЦИЈА НА ПРОИЗВОДОТ

Нормален транспорт

 • Општа димензија 7300 * 2230 * 3030 (со A / C)
 • Меѓуоскино растојание 4000
 • Тежина на тротоарот
 • GVW 8.5Т
 • Капацитет за седење 21 + 1/23 + 1/25 + 1/28 + 1
 • Структура на телото Полу-монокок
   Сите конфигурација

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Екстериер
 • Внатрешни работи
 • Моќност
 • Безбедност
 • Изведба

СУПЕР ЕФИКАСНОСТ

Новиот Foton H7 комбинира висока функционалност со удобност и квалитет на звук со одлична безбедност. Голем акцент е ставен не само на неговиот аеродинамичен дизајн и извонредните возни карактеристики, туку и особено на неговата ефикасна потрошувачка на гориво и ниските трошоци за животниот циклус.

Фарови
Долниот дел
Задно светло
Дел за пренос

УБОВЕН ПРОСТОР НА АВТОМОБИЛОТ

ИЗЛЕГ НА ИСХРАНУВАЕ НА Енергијата

Одличен погонски агрегат Со напредни интегрирани техники на напојување и зрела R&D можност, автобусот од серијата Фотон 7М поседува одличен систем за погон, со зголемена ефикасност на моторот и помала потрошувачка.

Каминс мотор

Извонредна изведба при стартување, особено при ултраволна температура, -40ºC;

Помала вибрација, помал шум за поудобно возење, 7% помал од другите конкурентски производи;

Тежината достигнува само 340 кг, 15% -60% полесна од другите конкурентни производи;

Излезот на литар се приближува до 33,2 kW / L, 10-35% повисок од другите конкурентни производи;

Максималниот вртежен момент достигнува 600NM, добро изработен при искачување на падините.

ZF менувач

Куќиште со мала тежина, алуминиум;

Ниска емисија на бучава преку оптимизирани спирални запчаници;

Синхронизатори без одржување во текот на целиот животен век на преносот;

Достапно полнење за масло за цел живот

FS оска

Куќиште на оската со посебна обработка, добра цврстина и висока јачина;

Последен погон за намалување со компактна структура, опрема со висока јачина и подобар услов за подмачкување;

Низок шум и голема ефикасност на преносот, обезбедувајќи удобност и економичност на возилото.

Врз основа на зрелите техники на шасија за камиони Фотон, автобусот Фотон направи рафинирање на шасијата за совршено совпаѓање на структурата на автобусот:

Сигурноста се зголеми за 30% Проширена рамка на шасијата, многу постабилна Коефициентот за безбедност е значително промовиран Добијте широко прифаќање на глобалните пазари

Побезбеден

Пневматска сопирачка

Предна диск сопирачка и задна сопирачка за тапан

Добри перформанси за дисипација на топлина, подобрување на стабилноста и ефикасност на сопирање на системот за сопирање Едноставна структура и добра термичка рецесија и закрепнување Стабилно сопирање со висока безбедност, мала потрошувачка на енергија, долг век на траење

ЕСЦ

LDWS

Систем за предупредување за тргнување од лента (LDWS) Систем што го предупредува возачот кога возилото започнува ненамерно поаѓање од лентата

Пневматска сопирачка

Предна диск сопирачка и задна сопирачка за тапан

Добри перформанси за дисипација на топлина, подобрување на стабилноста и ефикасност на сопирање на системот за сопирање Едноставна структура и добра термичка рецесија и закрепнување Стабилно сопирање со висока безбедност, мала потрошувачка на енергија, долг век на траење

ЕСЦ

LDWS

Систем за предупредување за тргнување од лента (LDWS) Систем што го предупредува возачот кога возилото започнува ненамерно поаѓање од лентата

ВЕРИСТ

20190402175046_product_35_14103055

Фотон поседува национални стандардни линии на дигитализација, апарат за тестирање на брзина, тест кревет за страничен лизгач, оптоварување на оската, тест кревет АБС, систем за откривање на тест за сопирање и други, обезбедување на сертификација и акредитација од германски TUV Rheinland и CNAS национална лабораторија

Производите на Фотон поминуваат низ ригорозниот тест за откривање и превртување на возилото над 100 илјади километри во состојба на разни видови патишта и под најтешки временски услови како што се висока температура, ниска температура и низок притисок.

Фотон е опремен со професионални тест клупи и разновидни патеки за тестирање за да се гарантира веродостојноста и ефикасноста на опремата и системите со кои е вграден автобусот Фотон. Со цврста и робусна структура, автобусот Фотон издржува страничен и директен судир, како и спречува странично превртување. Пред да стапат во функција, тие се подложени на строго тестирање и верификација.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

*задолжителни полиња